Starość nie radość. Człowiek jeszcze nie wyszedł z trądziku i niedoskonałości a już trzeba coś na zmarszczki używać. No nic trza jakiś kremik zrobić bo wszystko się pokończyło.
Krem ze złotem na zmarszczki:)
Krem zrobiłam na emulgatorze z oliwy , który wprost uwielbiam. Nie udało mi się jeszcze zepsuć kremu na tym emulgatorze. Dodatkowo działa na skórę nawilżająco i wspomaga dostarczanie w głąb skóry składników aktywnych. W fazie olejowej mój ulubiony olej monoi dla pięknego zapachu, olejek ze złotem z tego przepisu i witamina E.
W fazie wodnej musiałam umieścić oczywiście łagodzący D-Pantenol oraz nawilżający kwas hialuronowy. N-Acetyloglukozamina działa przeciwzmarszczkowo i rozjaśniająco na przebarwienia.Ma też działanie przeciwtrądzikowe. Może podnieść pH dlatego trzeba sprawdzić po wykonaniu kremu. U mnie było ok wiec nie dawałam kwasu mlekowego . Sprawdziłam po 24h od wykonania też było między 4-5. Użyłam hydrolatu z jaśminu o pięknym kwiatowym zapachu.
W fazie C umieściłam dodatki które są wrażliwe na ciepło. glukonian wraz z adenozyną tworzą duet przeciwzmarszczkowy. Wygładzają skórę i wyrównują koloryt. Kolagen morski nadaje aksamitny dotyk i regeneruje skórę. Olej macerat z marchwi działa nawilżająco, przeciwzmarszczkowo. Nadaje piękny kolor. Skład myślę bardzo fajny. Procentowo składniki aktywne dawałam na minimalnych dawkach żeby uniknąć wałkowania kremu. Ilekroć próbowałam dawać wszystko na maksa krem i tak się nie nadawał, na przykład pod makijaż, bo się rolował. Minimalne dawki składników aktywnych mi mam nadzieję wystarczą. Krem jest treściwy ale nie zostawia tłustej warstwy. Po chwili wchłania się prawie do matu, pozostawiając satynową powłoczkę na której idealnie można położyć minerały.
Mam nadzieję że sprawdzi się na jesień.
Przepis 50g kremu:
Faza A olejowa
8% olivem 1000 4g
13% olejek ze złotem 6,5g
12% olej monoi 6g
1% witamina E 0,5g
Faza B wodna
49,% Hydrolat jaśmionowy 24,5g
5% kwas Hialuronowy 1% 2,5g
5% N-Acetyloglukozamina. 2,5g
2% D -Pantenol 75% 1g
1% konserwant 0,5g
Faza C dodatki
2% kolagen morski 1g
1% adenozyna 0,5g
0,5% Glukonian Magnezu 0,25g
olej marchewkowy 4 krople
kwas mlekowy do regulacji pH
Wykonanie:
Przygotowujemy łaźnię wodną.
Do pierwszego naczynia odmierzamy składniki fazy A i następnie umieszczamy w łaźni wodnej.
Do drugiego naczynia odmierzamy składniki fazy B -i także umieszczamy w łaźni.
Obydwie fazy ogrzewamy na tyle długo aż rozpuszczą się wszystkie składniki. Naczynia wyjmujemy z łaźni wodnej.
Do fazy wodnej wlewamy olejową (wlewamy fazę A do B) i mieszamy mieszadełkiem lub mikserem.
Mieszamy na tyle długo aż krem trochę się ostudzi i zgęstnieje.
Do osobnego naczynia wlewam kolagen morski i w nim rozpuszczam adenozynę i glukonian magnezu. W tym czasie krem troszkę jeszcze ostygnie.
Wtedy możemy dodać całą fazę C czyli kolagen z dodatkami oraz olej macerat marchewkowy. Mieszamy.
Mierzymy pH kremu powinno byc w okolicy 4- 5.
Pakujemy do pudełeczka i gotowe.
Czytaj dalej »